Stomatolog? Nie ma czego się bać!


Na sam dźwięk słowa stomatolog wiele osób czuje ukłucie w żołądku. Oczywiście takie osoby unikają też wizyt w gabinecie, co skutkuje złym stanem uzębienia i czasami bardzo poważnym chorobami jamy ustnej. Czy faktycznie ten strach jest zrozumiały? Czy każdego stomatologa należy się wystrzegać? Sprawdzamy!

Dlaczego ludzie się boją gabinetów dentystycznych?

Powody strachu bywają różne. Najczęściej spowodowane są  wizytą u mało doświadczonego dentysty. Złe podejście do pacjenta, nieumiejętnie wykonywanie znieczulenia, słabe leczenie schorzeń jamy ustnej i odczuwanie bólu to tylko kilka przykładów tego, co może spowodować, że nie chcemy więcej chodzić do dentysty. I tak naprawdę pretensje powinniśmy mieć do siebie, bo jeśli podczas wyboru gabinetu nie dopilnujemy, by nasz dentysta Gliwice był profesjonalistą, to możemy przeżyć najgorszy koszmar.

Czy każdy stomatolog jest taki sam?

Oczywiście, że nie! W Polsce swoje gabinety prowadzą też doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści, którzy służą wsparciem pacjentom. Szybko wykryją schorzenia jamy ustnej, dobiorą odpowiednie leczenie i dopilnują, by było jak najmniej bolesne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *