Odżywki rekomendowane dla piłkarzy. Jakie witaminy są najlepsze dla piłkarzy?

Piłka nożna jest sportem wymagającym dużych poświęceń oraz dbania o organizm. Wielu piłkarzy chcąc uzyskać jak najlepszą formę decyduje się na wprowadzenie do swojej diety odżywek witaminowych, które nie tylko wzmacniają wydolność organizmu ale poprawiają jego całe funkcjonowanie. Suplementy jednak powinny być dobierane odpowiednio do wieku, częstości treningów oraz ogólnego stanu organizmu.

Na samym początku dobrym rozwiązaniem będzie uzupełnienie diety w cynk i magnez, które silnie wspomagają pracę mięśni oraz obniżają ich obciążenie podczas wykonywanego wysiłku. Oprócz mięśni należy także wzmocnić stawy, które są narażane na urazy podczas meczów. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się MSM, glukozamina, chondronityna, witamina C, wapń, kwas hialuronowy oraz oczywiście kolagen.

Wiele witamin znajduje się także w specjalnych batonach białkowych przeznaczonych dla sportowców oraz w odżywkach opartych na białkach. Te jednak będą najlepsze jeżeli jesteśmy w fazie rozwoju naszych mięśni i pozbycia się jak największej ilości tkanki tłuszczowej. Nowością są kapsułki aminokwasowe, które wspomagają prace całego układu mięśniowego oraz układu immunologicznego.

Warto podkreślić, że organizm który musi przetrwać kilka treningów w tygodniu musi być dobrze wspomagany. Dla piłkarzy, którzy szczególnie często narażeni są na urazy mięśni, bardzo ważna jest suplementacji diety oraz przyjmowanie witamin pod każdą dostępną postacią. Przy takich dawkach organizm nie tylko ma siłę by grać ale również staje się bardziej efektywny.

Więcej na temat witamin: https://cheers.com.pl/multiwitamina-witaminy-i-mineraly/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *